Mieszkanko Koszalina! Mieszkańcu Koszalina!
Masz problemy wychowawcze ze swoim dzieckiem?
Nie możesz dogadać się ze swoją córką/swoim synem?
Zgłoś się na bezpłatne warsztaty „Szkoła dla Rodziców” do Centrum Usług Społecznych w Koszalinie!
Zapraszamy Cię na zajęcia, które będą wsparciem w codziennych kontaktach z Twoim dzieckiem i usprawnią Waszą wzajemną komunikację.
Co zyskujesz dzięki warsztatom:
- pogłębisz rozumienie uczuć i potrzeb swojej pociechy,
- dowiesz się, jak skutecznie rozmawiać ze swoim dzieckiem,
- pomożesz dziecku radzić sobie z emocjami,
- nauczysz się, jak wspólnie rozwiązywać problemy,
- dowiesz się, jak stawiać i przestrzegać granic…
i wiele, wiele więcej…
Startujemy w październiku 2024r.
Zajęcia odbywać się będą w weekendy wg ustalonego harmonogramu.
Zapisz się już dziś! Liczy się kolejność zgłoszeń.
Zapisy do 09.10.2024r. pod adresem: kipus@cuskoszalin.eu
więcej
CUKIN ze społecznym przekazem w Centrum Usług Społecznych w Koszalinie
Na budynku Centrum Usług Społecznych w Koszalinie powstało dzieło sztuki stworzone przez koszalińskiego artystę CUKIN. Jest to społeczny mural, którego celem jest zwrócenie uwagi na dzieci czekające na rodzinę zastępczą.
Każdego dnia, przemierzając miasto, wielu mieszkańców, rodziców, opiekunów, dziadków będzie spoglądało na ten mural. Mamy wielką nadzieję, że jego przekaz zatrzyma ich na chwilę i pobudzi do refleksji o bohaterach będących rodzicami zastępczymi.
Rola naszych bohaterów – rodzin zastępczych jest ogromna. Dzięki bliskości i uwadze dorosłych, dziecko czuje, że jest ważne. A poczucie znaczenia i siły zostaje z nim na całe życie.
W różnych formach rodzinnej pieczy zastępczej pozostaje 225 dzieci, nad którymi opiekę sprawuje 114 rodzin zastępczych. Niestety w rodzinach zastępczych występują przekroczenia liczby dzieci umieszczonych, na dzień dzisiejszy przekroczenie wynosi 30 dzieci.
Chcesz wiedzieć więcej:
Zespół Pieczy Zastępczej
tel. 94 316 03 44
e-mail: dpz@cuskoszalin.eu
więcej
Dziękujemy za zainteresowanie udziałem w warsztatach. Lista jest kompletna. Prosimy już nie wysyłać zgłoszeń.
Osoby zakwalifikowane do udziału w warsztatach wkrótce otrzymają powiadomienie o terminie spotkań.
Rozpoczynamy nabór do kolejnej już III edycji warsztatów rodzicielskich „Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną” Przewidywany termin rozpoczęcia warsztatów przełom września/października 2024. Grupa rodziców rozpocznie pracę warsztatową odkrywając na nowo rodzicielstwo w nurcie Pozytywnej Dyscypliny. Po ukończeniu cyklu szkolenia, każdy rodzic może dołączyć do grupy samopomocowej opartej na fundamentach Pozytywnej Dyscypliny. W atmosferze pełnej szacunku rodzic może poszukać wsparcia w sytuacjach, w których przeżywa trudności w obszarze rodzicielskim.
więcejW dniu 28 maja 2024 dobiegła końca II edycja warsztatów "Rodzicielstwo z Pozytywną Dyscypliną". Grupa 8 rodziców przez 4 tygodnie ciężko pracowała aby zdobyć nowe umiejętności rodzicielskie. Każdy uczestnik warsztatów otrzymał dyplom oraz jedną wybraną przez siebie książkę w nurcie Pozytywnej Dyscypliny. Dziękuję uczestnikom za otwartość i wytrwałość.
więcej
Od dnia 16 sierpnia 2024 roku Centrum Usług Społecznych w Koszalinie rozpoczyna przyjmowanie wniosków o przyznanie stypendium szkolnego dla uczniów mieszkających w Koszalinie na rok szkolny 2024/2025
Dokumenty wymagane do załatwienia sprawy:
Dokumenty do pobrania na stronie: cus.koszalin.ibip.pl
Zakładka: KARTY USŁUG I ŚWIADCZEŃ/Świadczenia z pomocy społecznej, posiłek, stypendia szkolne
więcejOd 1 maja 2024 roku na terenie Gminy Miasta Koszalin realizowane są usługi sąsiedzkie współfinansowane ze środków budżetu państwa w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024.
Celem realizacji zadania w ramach Programu „Korpus Wsparcia Seniorów” na rok 2024 jest wspieranie gmin w zakresie rozwoju działań samopomocowych poprzez uruchomienie i utrzymanie usług opiekuńczych świadczonych w formule usług sąsiedzkich (Moduł I).
Kwota dofinansowania: 42 478,00 zł.
Całkowita wartość zadania: 81 000,00 zł.
Data podpisania umowy: maj 2024 r.
Usługi sąsiedzkie obejmują pomoc w zaspakajaniu podstawowych potrzeb życiowych, podstawową opiekę higieniczno – pielęgnacyjną, przez którą należy rozumieć formy wsparcia niewymagające specjalistycznej wiedzy i kompetencji oraz w miarę potrzeb i możliwości, zapewnienie kontaktów z otoczeniem. Wsparcie udzielane w postaci usług sąsiedzkich może zostać przyznane osobie samotnej, która z powodu wieku, choroby lub innych przyczyn wymaga pomocy innych osób, a jest jej pozbawiona. We wniosku o przyznanie wsparcia w formie usług sąsiedzkich, możliwe jest wskazanie osoby/sąsiada, który będzie realizował ww. pomoc.
Więcej informacji:
Dział ds. Osób Starszych i Niepełnosprawnych, tel. 94 316 04 10.
więcej